Biyogüvenlik

Güvenli bir ortamda, sağlıklı ve hastalık riski taşımayan tavuklar üretmek için uzun yıllardır özveriyle çalışıyoruz.

Biyogüvenlik

Güvenli bir ortamda, sağlıklı ve hastalık riski taşımayan tavuklar üretmek için uzun yıllardır özveriyle çalışıyoruz.

Biyogüvenlik

Güvenli bir ortamda, sağlıklı ve hastalık riski taşımayan tavuklar üretmek için uzun yıllardır özveriyle çalışıyoruz.

Biyogüvenlik nedir?

Biyogüvenlik, hayvanların hastalık riskine karşı alınan önlemler bütünüdür.

Cobb'da, tavuk ve civcivlerimizin sağlık ve refahlarıyla doğrudan ilişkili olduğunu bildiğimiz için biyogüvenliği çok ciddiye alırız. Bu önlemler, aynı zamanda ekip üyelerimizin de hastalıklara karşı korunmasını sağlar.

biosecurity house cleanout cropped v2

biosecurity

Ne Yapıyoruz?

Kalite güvence programlarımız dahilinde, sürekli olarak yeni teknoloji ve yöntemleri değerlendiriyor ve işimize uyarlıyoruz.

Tüm Cobb araçlarının iç ve dış dezenfeksiyonları, tüm çiftlik ve kuluçkalarımıza giren personelin zorunlu duş prosedürleri, çizme ve el dezenfeksiyonu tedbirlerimizle, hayvanlarımızın emniyetli ortamlarda korunaklı bir yaşam sürdürmelerini sağlıyoruz.

Tüm bunların; hayvanlarımızın yaşamı, Cobb civcivlerinin sağlığı ve refahına bağlı olan küresel tavuk pazarının geleceği için çok önemli olduğunu biliyoruz.

"Cobb 'un genetik ilerlemede kaydettiği başarının, tedarik zincirinin sekteye uğramadan çalışmasının ve dünyada 120'den fazla ülkeye tavuk tedarik edebiliyor olmasının en önemli sebeplerinden biri de asla taviz verilmeyen biyogüvenliktir. Her gün sıkı biyogüvenlik önlemleri uyguluyor ve personelimizin düzenli olarak biyogüvenlik eğitimi almasının da hayvanlarımızın sağlığı ve refahında vazgeçilmez olduğuna inanıyoruz."

Aldo Rossi small

Dr. Aldo Rossi
Vice President, R&D

"Biyogüvenliğe olan ihtiyaç asla bitmez. Sıkı biyogüvenlik programlarımızın beraberindeki iyi sürü yönetimi ve düzenli sağlık kontrolleri, tesislerimizin hastalıklardan ari kalmasına yardımcı olmaktadır."

Gene Shepherd

Dr. Gene Shepherd
Managing Director, Global Quality Assurance and Vet Services

Follow Cobb on Social Media

  

Have Questions?

Close

Burada gördüğünüz video / fotoğraflar Cobb ekip üyelerinin çalışma ortamlarına ait olup, COVID-19 öncesinde çekilmiştir. Görüntüler, içeri girerken duş alma şartı bulunan ve tesis içinde temin edilen kıyafet ve temizlik malzemelerinin kullanıldığı biyogüvenlik alanlarında çekilmiştir.

Tüm tesislerimizde, bütün ekibimiz ve tesislere girişi onaylanmış ziyaretçiler için maskeler de mevcuttur ve tüm ekibin ve ziyaretçilerin yüz maskelerini Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu tavsiyelerine uygun şekilde takmaları sağlanmaktadır.

×